PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32668}
7,6 8 395
ocen
7,6 10 1 8395
7,8 8
ocen krytyków
Męska sprawa
powrót do forum filmu Męska sprawa

Psie życie

ocenił(a) film na 9

Realia w jakich osadzono całą tą historię nie przypominają Polski z 2001 roku, a przynajmniej ja wtedy, takiej Polski nie miałem okazji oglądać.
Spoglądam na ekran i mówię: lata dziewięćdziesiąte... sądząc, np. po ubraniach :-} Ten brązowy świat slumsów, który został przedstawiony filmie miał zapewne dodać mu dramaturgii, a niestety, moim zdaniem oderwał odrobinę historię od rzeczywistości i skierował film w stronę ?wyciskacza łez?. Pamiętajmy, że tak jak siebie pokazujemy, tak nas widzą, np. za oceanem. W końcu ten film objechał kawał świata i ukazał nasz piękny kraj. Nie ma co się później dziwić, że ludzie na innym kontynencie Polskę kojarzą sobie z biedą i patologią. W końcu taką ojczyznę im pokazujemy. To oczywiście nie jest wada filmu, to nie jest błąd twórców, ale jednak... przydałoby się trochę więcej cywilizowanego świata w filmach, które pokazujemy światu.

Ale nie o tym chciałem...

Scenariusz męskiej sprawy jest bardzo dobry. W 20 minut wyczerpuje historię. Starannie kreuje portret głównego bohatera. Bartek jak każdy bohater dobrego scenariusza nie jest zwykłym człowiekiem. Kocha psa, codziennie go odwiedza w schronisku... jest on dla niego kimś najbliższym, z kim dzieli się jedzeniem, chodź sam chodzi głodny.
Ogólnie chciałem pochwalić Fabickiego. Kawał dobrej roboty włożył w ten film. Bardzo dobrze go wyreżyserował i napisał. Zdjęcia bardzo ładne. Aktorstwo dobre.
W pełni zadłużony stos nagród.
Warto obejrzeć.

9- /10

ocenił(a) film na 8
KYRTAPS

Akcja dzieje się w Łodzi, a w 2001 roku, można było zobaczyć tu podobne slumsy np. w budynkach przy ul. Ogrodowej (teraz są remontowane z powodu powstałego tam centrum handlowo-rozrywkowego Manufaktura) Wcześniej ogromna ilość kamienic została zbudowana przez Poznańskiego, dla pracowników jego fabryk. Nim rozpoczęto budowę Manufaktury, z fabryk pozostały mury bez szyb i podług, oraz niszczejące kamienice. Być może jest to wrażenie 10-latka, jakim wtedy byłam, lecz i dziś okolice "za" Manufakturą mają coś tak biednego jak przedstawione w filmie.

Nie wiem z jakiego miasta jesteś, KYRTAPS, lecz przez te wakacje miałam okazję zwiedzić krótko kilka Polskich miast. Przeszłam część "turystyczną", zadbaną, lecz róźnica między nimi a najładniejszymi częściami Łodzi jest ogromna. Łódź była zawsze miastem fabryk i być może z tego powodu została brudna i biedna.

ocenił(a) film na 9
Lotri

Fakt, mało jeżdżę po Polsce, a mieszkam nad morzem :)
Wychodzi na to, że mało wiem o własnym kraju.

ocenił(a) film na 10
Lotri

Lotri, film jest kręcony raczej gdzieś na Starym Polesiu (szkoła kibicuje ŁKS-owi), ale fakt, w nie jednym miejscu są jeszcze takie takie warunki po starym, niekiedy XIX - wiecznym budownictwie mieszkaniowym.

A sam czas akcji może przecież i jest w latach 90? Nie pamiętam dokładnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones