PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32668}
7,6 8 392
oceny
7,6 10 1 8392
7,8 8
ocen krytyków
Męska sprawa
powrót do forum filmu Męska sprawa

Film puściła mi Pani od przedmiotu: Wiedza O Kulturze!. Nie łatwa fabuła, niezwykle trudna sytuacja 13-letniego Bartka. Chłopak jest bity przez ojca, za złe oceny i zachowanie, jedyny jego przyjaciel to pies ze schroniska. Nie ma wsparcia u nikogo, gra w szkolnej drużynie futbolowej. Niezwykle zaciekły trener Andrzej(w tej roli Mariusz Jakus) chce za wszelką cenę uzyskaż ponowny puchar w rozgrywkach. Jest dla 13latka to nie jest wcale łatwa sprawa. Chłopak jak już wyżej wspomniałem ma niezwykle duże problemy z nauką, jak i zachowaniem w szkole. Film jak dla mnie kończy się zaskakująco.. Dla mnie ta krótka zaledwie 26 minutowa etiuda dała mi wiele do zrozumienia. Między innymi to, że przemocą nie wszystko da się załatwić wsystkiego. Na końcu zrozumiał to trener Andrzej, ale na to było już zdecydowanie za późno! Dla mnie film bardzo poruszający, może nie jeden ojciec oglądał ten film i przypomniał sobie podobne sytuacje z jego życia.. Załoze się, że taka sytuacja się zdarzyła i to nie jednokrotnie, ale kto by się do tego przyznawał? 9/10

ocenił(a) film na 7
AdamBayern01

Przemoc domowa, to częste zjawisko i to nietylko w sferach patologicznych, ale nawet i w ,,dobrych domach'' zdarza się, że występuje. Zwłaszcza u dzieci może ona pozostawić trwały uraz w psychice.

ocenił(a) film na 9
karoman4

Zgadzam się. Rzadko by kiedykolwiek ojciec lub mąż przyznawał się do tego, że bił swoje dziecko, albo swoją żonę. A przecież wszyscy dobrze wiemy, że przemoc w rodzinie została idealnie przedstawiona w I części Ojca Chrzestnego! Przemoc w rodzinie na dzień dzisiejszy zdarza się niestety co raz częściej. Nieraz jestem światkiem tego, że matka lub ojciec bezlitośnie okłada pasem, albo pięściami swoje dziecko na ulicy, albo w miejscu mniej publicznym. Takiemu dziecku pewnie źle się będzie kojarzył pas na całe życie.. Jednak to nie chodzi tylko o dzieci. W mojej rodzinie pies panicznie boi się podniesionego kija, a wcześniej był w schronisku 2 miesiące. Dziwić się, że się wciąż po 10 latach boi? Ja nie widzę nic dziwnego w tej sytuacji. Niestety, ale zwierzęta, dzieci, samotne matki były bądź też byli od dawna krzywdzone, nie raz w gazecie zdarza się artykuł dotyczący przemocy domowej, jak to nazwałaś Kasiu.. Smutno jest mi takie rzeczy pisać, ale myślę, że wszyscy "tatusiowie" po obejrzeniu tego filmu zrozumieli kilka rzeczy:)

ocenił(a) film na 7
AdamBayern01

Nietylko na dzień dzisiejszy. Przemoc domowa była od zawsze. Tylko kiedyś nie było o tym głośno tak, jak to teraz jest.

ocenił(a) film na 9
karoman4

Tak jak mówisz! Wielokrotnie słyszałem o sławnych ludziach, że biją swoje żony.. Cóź, dla mnie wydają się to być plotki, ale kto wie. W nie był zaplątany właśnie Van Damme, Gibson, Willis i wiele innych. Mnie tam osobiście nie chce się w to wierzyć! Właśnie taki przykład sytuacji zawarty był w Ojcu Chrzestnym!

ocenił(a) film na 7
AdamBayern01

Willis na pewno nie. W większości, to jest szum medialny. Media chcą zwrócić na siebie uwagę i piszą to i owo.

AdamBayern01

ja tez ogladalam dzisiaj w szkole, na lekcji WOKU ;). Bardzo dobry film:)

ocenił(a) film na 9
mrs robinson

Ja też właśnie na lekcji Wiedzy o Kulturze? Moze z Pani/Pan z Warszawy z Poznańskiej(Tech G-H)? ;)

AdamBayern01

Niestety nie. Mieszkam w malym miescie kolo Gorzowa Wielkopolskiego.

ocenił(a) film na 9
mrs robinson

To ja nie z Pani szkoły :( Ale film naprawdę dobry ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones